match-marry

2 راه برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

بیشتر روشهای مهاجرت به آمریکا دارای قوانین سخت و پیچیده است ولی ارزان ترین، راحت ترین و سریعترین روش اخذ اقامت کشور آمریکا «ازدواج با یک تبعه آمریکایی» است. به همین دلیل افراد زیادی وجود دارند که مشتاق به ازدواج با تبعه های آمریکایی هستند، زیرا یکی از اهداف آن ها مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج است.

مهاجرت از طریق ازدواج به کشور های مختلف

ازدواج یکی از راه های اخذ تابعیت و اقامت در آمریکاست که باتوجه به شرایط ویزاهای متفاوتی صادرمیشود و به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: ویزای ازدواج و ویزای نامزدی، که هرکدام انواع و شرایط متفاوتی دارند. شرط اصلی در گرفتن ویزای ازدواج این است که یک طرف یا گرین کارت آمریکا را دارا باشد و یا تبعه ایالت متحده آمریکا باشد.

ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج :

اشخاصی که میخواهند از طریق ازدواج وارد کشور امریکا شوند دو راه برای این کار وجود دارد.

 1. ویزای مهاجرتی برای همسر (ir1 or cr1)
 2. ویزای غیر مهاجرتی برای همسر(k3)

باید به این نکته توجه داشت  که ویزای غیر مهاجرتی برای همسر کسی که با یک شهروند امریکایی ازدواج کرده باید ثبت شده و ویزا درکشوری که در آن ازدواج صورت گرفته صادر شود.

نامزد: در ویزای نامزدی اشخاص می توانند با درخواست این ویزا در یک مدت مشخص برای آشنایی با شخصی که شهروند آمریکاست به آمریکا برود که این نوع ویزا  ویزای K1 نام دارد که معمولا پروسه آن حدود ۶ تا ۹ ماه طول می کشد.

روش های اخذ اقامت از طریق ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا

جهت اخذ اقامت امریکا از طریق ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا 2 نوع ویزا وجود دارد:

 • ویزای نامزدی
 • ویزای ازدواج

 

ویزای نامزدی آمریکا

شرایط اخذ ویزای نامزدی امریکا

مدت زمان دریافت ویزای نامزدی حدود 3 ماه تا 1.5 سال است. ویزای نامزدی آمریکا مخصوص متقاضیانی است که با یک شهروند آمریکایی نامزد باشند، یا قرار باشد با او ازدواج کنند. این ازدواج می بایست با توجه به قوانین دولتی موجود در ایالات متحده آمریکا که ازدواج در آنجا صورت می گیرد، از لحاظ قانونی امکان پذیر باشد به عبارتی دو طرف باید مجرد باشند و از لحاظ قانونی به سن ازدواج رسیده باشند و یا اگر طرفین قبلا ازدواج کرده باشند قبل از اقدام برای ویزای نامزدی آمریکا باید مراحل قانونی طلاق را به طور قانونی سپری کرده باشند. ویزای نامزدی آمریکا غیر مهاجرتی و موقت هست و بعد از ازدواج فرآیند گرفتن گرین کارت طی می شود.

طرفین باید یکدیگر را طی دو سال قبل از اقدام برای ویزای نامزدی حداقل یکبار حضورا ملاقات کرده باشند. برای این شرط یک استثنا وجود دارد، بدین صورت که اگر متقاضی بتواند ثابت کند که عدم این کار به خاطر یک سری مشکلات مثل مشکلات فرهنگی، اجتماعی، آداب و یا رسوم بوده است، امکان لغو این شرط وجود دارد.

کسانی که قصد ازدواج با خاله زاده، عمه زاده، عموزاده و یا دایی زاده خود را دارند، قوانین ایالتی و یا محل اقامت آن‌ها ممکن است مانع برای گرفتن ویزای نامزدی باشد.

ویزای نامزدی آمریکا شرایطی را برای فرزندان مجرد زیر 21 سال فراهم میکند تا بهمراه فرد متقاضی به آمریکا مهاجرت نمایند.در این صورت فرم درخواست شده و ویزای K-2  آمریکا به آنها تعلق می گیرد.

ویزای ازدواج در آمریکا

ویزای ازدواج برای شهروندها و مقیم ها (دارندگان گرین کارت) به طور مشترک قابل استفاده می باشد. ویزای ازدواج مهاجرتی است و در همان ابتدا گرین کارت گرفته می شود. مدت زمان دریافت ویزای ازدواج به طور متوسط بین 1.5 تا 2 سال است و در بعضی موارد تا 3 یا 4 سال هم ممکن است به طور بینجامد.

همانطور که می‌دانید امروزه به دلایل مختلف مهاجرت رواج بسیار زیادی یافته است. کشور آمریکا نیز به عنوان یکی از مهم ترین مقصد ها برای مهاجرت معرفی شده است و از این کشور به عنوان کشور فرصت ها یاد می‌شود. یکی از راه های مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق ازدواج است. البته قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج تصویب شده است.

قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج این راه را برای بسیاری از افراد سخت کرده است و باعث شده تا مهاجران در چارچوب این قوانین و مقررات قدم بردارند. ما در این مقاله به صورت کلی قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را بیان می‌کنیم و اطلاعات کلی را در مورد این کشور در اختیار شما قرار می‌دهیم.

در پایان این مقاله شما می‌توانید به سوال های زیر پاسخ دهید.

کشور آمریکا چگونه کشوری است؟

قوانین مربوط به ازدواج در آمریکا چیست؟

سن مناسب برای ازدواج در آمریکا چند است؟

قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج چیست؟

و…

آشنایی با آمریکا

ایالت متحده آمریکا حدود 10 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و جزو سومین کشور وسیع جهان شناخته می‌شود. این کشور از جنبه های مختلف اقتصادی، سلامتی، امنیت، رفاه و… در سطح بالایی برخوردار است و آب و هوای خوبی دارد.

هیچ زبان رسمی در کشور آمریکا وجود ندارد و تقریبا از همه زبان ها در این کشور استفاده می‌شود. همچنین به دلیل ازادی مذهبی دین های مختلفی در بین مردم این کشور رواج دارد. این کشور بیشترین قوم و نژاد را در کشور خود موجود دارد.

نوع حکومت در کشور آمریکا به صورت مشروطه فدرال است. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی است. البته شهرهای زیادی در این کشور وجود دارد که هر کدام از آنها جاذبه های طبیعی و گردشگری مخصوص خود را دارند.

جالب است بدانید ایرانی های زیادی در این کشور زندگی می‌کنند. اما امروزه قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به جود آمده که مهاجرت از این طریق را کمی سخت کرده است.

آشنایی با آمریکا مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 

ازدواج و فرهنگ آن در آمریکا

همانطور که می‌دانید بسیاری از کشورها از جمله آمریکا علاقه زیاد و ارزش زیادی برای ازدواج قائل هستند. این کشور همانند بسیاری از کشورهای دیگر حداقل سنی برای ازدواج در نظر گرفته است. سن ازدواج برای هر دو جنس دختر و پسر در این کشور برابر با 18 است.

اگر شخص 16الی 17 سال داشت برای ازدواج در این کشور حداقل باید یکی از والدین او رضایت خودرا اعلام کند. مردان این کشور برای ازدواج سنی برابر با 18 سال داشته باشند این در صورتی است که دختران می‌توانند در سن 16 به بالا با رضایت یکی از والدین خود ازدواج کنند.

به صورت کلی در این کشور چند مورد وجود دارد که آمریکایی ها باید در حین ازدواج انها را مد نظر دارند. عشق مهم ترین دلایل ازدواج امریکایی ها است و مهم ترین نقش را در ازدواج انها ایفا می‌کند.

ازدواج سفید در این کشور روبه افزایش قرار دارد. تجدید فراش نیز در کشور امریکا در حال افزایش است. در این کشور ازدواج همجنس گرایان نیز به رسمیت شناخته می‌شود و از قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج نیز است.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج به کشور آمریکا

همانطور که می‌دانید مهاجری که قصد مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت از طریق ازدواج را داشته باشد بعد از اینکه ویزای نامزدی دریافت کرد و ازدواج انها در این کشور به رسمیت شناخته شد می‌تواند نسبت به اقامت دائم این کشور اقدام کند.

اگر شما و همسرتان که تبعه آمریکایی محسوب می‌شود، قصد داشته باشید در این کشور زندگی کنید، می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که پس از گذشت سه سال از زندگی مشترک شما و همچنین اقامت دائمتان شما می‌توانید برای تابعیت این کشور اقدام کنید.

راحت ترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج

زمانی که شما تابعیت این کشور را داشته باشید امتیازهای ویژه ای برای شما در این کشور ایجاد می‌شود. به صورت کلی ازدواج مهاجرت در آمریکا برای مهاجرت و دریافت گرین کارت در طی سه مرحله انجام می‌شود.

 

مرحله اول تکمیل فرم I-130یعنی معرفی عقد ازدواج و انتشار آن

اولین قدمی که شما برای دریافت گرین کارت از طریق ازدواج باید انجام دهید تکمیل تکمیل فرم I-130 است. این فرم به خدمات مهاجرت ایالت متحده ارسال می‌شود.

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد این فرم و مدارک لازم آن اثبات ازدواج معتبر است.

شخصی که این فرم را تشکیل میدهد به عنوان اسپانسر یا حامی شناخته می‌شود. این شخص تابعیت آمریکا را دارد و دارنده گرین کارت نیز است.

شخصی که متقاضی برای دریافت گرین کارت است نیز به عنوان متقاضی گرین کارت نیز شناخته می‌شود.

 

تکمیل فرم های I-485 یا DS-260 یعنی درخواست برای گرین کارت

آمریکا برای اینکه صلاحیت همسر را برای ازدواج و همچینی دریافت گرین کارت بفهمد دو فرایند را مد نظر دارد.

متقاضی که در کشور آمریکا زندگی می‌کند.

متقاضی که خارج از کشور امریکا زندگی می‌کند.

بحث در مورد این دو فرایند بسیار زیاد و متفاوت است اما مد نظر داشته باشید که هر کدام از این فرایند ها نیاز مند تکمیل فرم های متفاوتی است.

 

حضور در مصاحبه برای دریافت گرین کارت

اخرین مرحله ای که شما می‎توانید گرین کارت خود را دریافت کنید حضور در مصاحبه است. نکاتی که در بالا گفته شد از مهم ترین قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج محسوب می‌شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج - مصاحبه گرین کارت

 

ازدواج به صورت غیابی در کشور آمریکا

برخی از افراد که مهاجرت از طریق ازدواج را می‌خواهند، انجام دهند گمان می‌کنند که این ازدواج را به صورت غیابی نیز می‌توانند انجام دهند.

اما لازم است بدانید طبق قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، ازدواج نمی‌تواند در کشورهای خارجی انجام شود.

در برخی از کشورهای خارجی ازدواج در مقامات مذهبی و محلی انجا می‌شود و در مکان های رسمی و قانونی انجام نمی‌شود.

بنابراین فقط ازدواج هایی در کشور آمریکا معتبر است که طبق قانون و در مراکز قانونی و دولتی انجام شود. البته توجه کنید که این موضوع در کشورهای خارجی مختلف متفاوت است.

ازدواج در خارج از کشور زمان زیادی نیاز است و همچنین هزینه زیادی را به همراه دارد. برخی از کشورها برای ازدواج غیابی نیازمند طی کردن پرسه طولانی هستند.

اگر قصد دارید در یک کشور خارجی ازدواج کنید لازم است بدانید بسیاری از این کشورها الزامات متفاوتی دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود.:

قبل از اینکه زن و مرد به صورت رسمی ازدواج کنند باید مدت زمان مشخصی در آنجا زندگی کرده باشند.

لازم است بسیاری از آزمایشات به خصوص ازمایش خون انجام دهید.

سن لازم برای ازدواج باید از طرف کشور ثالت و آمریکا تایید شود.

والدین دو طرف باید رضایت خود را اعلام نمایند.

اسنادی را باید تحویل دهید که پایان رابطه قبلی تان را ثابت کند و همچنین این اسناد باید به زبان محلی آن کشور ترجمه شده باشد.

شما باید صلاحیت خود را برای ازدواج اثبات کنید. اسناد ثابت شده ای در کشور امریکا وجود ندارد و شما برای انجام این مرحله باید مراحل بیشتری را طی کنید.

این الزاماتی که ذکر شد نیز از جمله قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج است که باید مورد توجه خود قرار دید.

 

قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

افرادی که قصد دارن مهاجرت از این طریق را انجام دهند لازم است قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را بدانند. برای این ازدواج لازم است فرد در ابتدا ویزای نامزدی یا ویزای موقت دریافت کند. به صورت معمول این ویزا 6 ماه اعتبار دارد.

برای دریافت ویزای نامردی یا ویزای ازدواج شما باید به دولت ثابت کنید که قصد ساختن یک زندگی مشترک واقعی در ایالت متحده امریکا را دارید. شما می‌توانید قبل از اینکه با فرد مورد نظرتان ازدواج کردید ویزای نامزدی را درخواست دهید.

لازم است بدانید برای دریافت ویزای ازدواج نیز شما این ازدواج را در مکان های رسمی و قانونی این کشور انجام دهید. بعد از ازدواج می‌توانید ویزای ازدواج را دریافت کنید. همچنین برای دریافت کارت گرین شما باید مراحل زیاد و هزینه ای را پرداخت کنید.

مدارکی که شما باید برای ویزای نامزدی تحویل دهید موارد زیر است:

اگر شما شهروند کشور آمریکا هستید و در این کشور نیز زندگی می‌کنید باید:

 • فرم I-130 را تکمیل کنید
 • از اداره امور مهاجرت درخواست صادر کنید.
 • فرم I-485 را تکمیل کنید.
 • فرم درخواست اقامت را نیز تکمیل کنید.

 

اگر شما شهروند کشور آمریکا هستید و در خارج از این کشور زندگی می‌کنید باید:

 • فرم I-130 را تکمیل کنید.
 • از اداره مهاجرن درخواست صادر کنید.

 

اگر شما گرین کارت کشور آمریکا را دارید و در این کشور زندگی می‌کنید باید:

 • فرم I-130 را تکمیل کنید.

 

اگر شما گرین کارت این کشور را دارید و در خارج از این کشور زندگی می‌کنید باید:

 • فرم I-130 را تکمیل کنید.

شما با رعایت این قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج می‌توانید به راحتی ازدواج و درخواست اقامت دائم را صادر کنید.

قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

ویزای ازدواج با قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

طبق قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج فرد لازم است ویزای معتبری را دریافت کند. اگر شهروند این کشور هستید و قصد دارید همسر خارجی به این کشور بیاورید به صورت کلی می‌توانید ابا این دو روش قدام کنید.

 

درخواست ویزای مهاجرت برای همسر خارجی خود

برای این درخواست شما نیازمند تکمیل فرم I-130 هستید.

 

درخواست ویزای غیر مهاجرتی برای همسر خود

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید برای همسر خود ویزایی مهاجرتی صادر کنید لازم است این ویزا و ازدواج در این کشور ثبت شود. پس از اینکه مراحل ویزا تمام شد و ویزای شما صادر شد شخص می‌تواند به این کشور سفر کند و منتظر رسیدگی به پرونده مهاجرتش باشد.

برای این کار دو دادخواست لازم است:

 • فرم I-130 داد خواست برای افراد بیگانه
 • فرم I-29F داد خواست برای نامزد نارجی

مواردی که گفته شد از مهم ترین مراحل گرفتن ویزای نامزدی است که طبق قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج تصویب شده است.

 

ازدواج صوری در آمریکا

همانطور که می‌دانید ازدواج با یک تبعه آمریکایی سریع ترین راه برای گرفتن اقامت این کشور است. طبق قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج روند اقامت 6 ماه تا 90 ماه طول می‌کشد و پس از این فرد یک گرین کارت موقت دریافت می‌کند.

توجه داشته باشید کشور آمریکا نیز همانند بسیاری از کشورها ازدواج صوری را مناسب نمی‌داند و اگر شما با ازدواج صوری قصد دریافت اقامت دائم این کشور را داشته باشید در صورتی که مقامات این کشور مطلع شوند پیگرد قانونی و جرایم سنگینی را برای شما در نظر می‌گیرند.

در ابتدا قوانین سختی برای این نوع مهاجرت در نظر گرفته نشده بود اما با سواستفاده هایی که در این راه انجام شد این دولت قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را تصویب و به اجرا دراوردند.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج - ازدواج صوری

 

مزایای تابعیت کشور آمریکا با قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

وقتی شخص بتواند تابعیت کشور آمریکا را به دست بیاورد طبق قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج مزیت هایی برای فرد فراهم می‌شود که از آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • داشتن حق رای در انتخابات
 • حق سفر به کشورهای زیادی در خارج از آمریکا
 • دریافت بورسیه و سایر کمک های مالی
 • تابعیت فرزندان شخص
 • داشتن پاسپورت
 • تحصیل در کشور
 • برخوردار از بیمه های مختلف
 • امکان اشتغال

 

در پایان همانطور که می‌دانید افراد زیادی به دلایل مختلف به کشور زیبا و وسیع آمریکا مهاجرت می‌کنند. از مهم ترین راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق ازدواج است.

به دلایلی که از این راه سواستفاده های زیادی شده است قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج تصویب و به اجرا درآمدند.

بعد از اجرای این قوانین میزان سواستفاده با ازدواج کم تر شد و افراد به صورت کامل و قانونی و رسمی به این کشور مهاجرت می‌کنند.

همانطور که گفتیم مزیت های زیادی با استفاده از این نوع مهاجرت برای افراد ایجاد می‌شود.

به عنوان یک شهروند یا مقیم دائم ایالات متحده، شما می توانید با یک فرد مهاجر خارجی یا غیر شهروند ازدواج کنید. اما برای انتقال دائم همسر خارجی خود به ایالات متحده باید قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را در نظر بگیرید.

اگر شما به عنوان یک شهروند ایالات متحده تصمیم به ازدواج با فردی از کشور دیگر دارید، احتمالاً در مورد قوانین مهاجرت ایالات متحده سؤالاتی دارید.

به عنوان نمونه ممکن است در مورد کمک به نامزد یا همسر خود برای دریافت گرین کارت آمریکا (اقامت دائم قانونی) کنجکاو باشید. در زیر به بیان قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج پرداخته شده است. پس با ما همراه باشید.

 مهمترین قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 

قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج پیرامون اخذ گرین کارت ازدواج چیست؟

ازدواج با یک شهروند یا مقیم دائم ایالات متحده و اخذ اقامت دائم این کشور کاملاً قانونی است. این نوع ازدواج اغلب ازدواج گرین کارت نامیده می‌شود. با این حال، باید بدانید که از طریق ازدواج، گرین کارتی که دریافت می‌کنید فقط برای مقاصد مهاجرتی معتبر خواهد بود.

تا زمانی که هدف اصلی ازدواج شما عشق و محبت باشد، برخورداری از مزایای مهاجرت از طریق ازدواج کاملاً قانونی است و ازدواج شما تنها با هدف به دست آوردن مزایای مهاجرت انجام نشده باشد.

اگر شما و همسرتان به اندازه کافی خوش شانس بوده‌اید که عاشق یکدیگر شوید شما می‌توانید از مزایای قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و مهاجرت فوق العاده کشور آمریکا استفاده کنید.

قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به شما اجازه می‌دهد که به عنوان یکی از بستگان فوری یک شهروند ایالات متحده (یا همسر مقیم دائم) برای اقامت درخواست دهید.

از طرف دیگر اگر ازدواج شما با هدف اصلی دریافت اقامت و مهاجرت منعقد شده است، متأسفیم زیرا آنچه در قوانين مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و قانون مهاجرت به عنوان “ازدواج صوری” شناخته شده است شما را واجد شرایط دریافت اقامت، گرین کارت و تابعیت آمریکا نمی‌کند.

در واقع، درخواست گرین کارت در ازدواج‌های صوری جرم است. به یاد داشته باشید، اگر ازدواج شما بر اساس ارزش‌های واقعی مانند عشق و محبت است، اصلاً نباید نگران باشید.

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج

ایالات متحده آمریکا دارای سابقه‌ای طولانی در استقبال از بیگانگان متاهل دارای ازدواج قانونی و واقعی به عنوان مقیم دائم و در نهایت به عنوان شهروند آمریکا است.

حتی در مواردی که در طول مراحل اخراج دادگاه مهاجرت، ازدواج کنید قانون ابزاری برای نشان دادن ازدواج واقعی شما در نظر می‌گیرد و در نتیجه ممکن است استثناءهایی برای شما در نظر بگیرد تا وضعیت خود را تغییر دهید و از اخراج خودداری کنید.

در مواردی که کمتر از دو سال از زمان پذیرش یا تایید ویزا ازدواج کرده باشید، وضعیت اقامت دائم مشروط برای شما صادر خواهد شد.

در چنین مواردی، شما باید با ارسال یک دادخواست برای حذف شرط از گرین کارت خود، حداکثر ظرف 90 روز از سالگرد دو سالگی وضعیت مشروط خود، آن شرایط را حذف کنید.

گرین کارت در مورد ازدواج را می‌توان در 7 روز یا کمتر تهیه کرد.

خوب، اکنون می‌دانید که ازدواج با گرین کارت می‌تواند چیز خوبی باشد، با ما همراه باشید تا نگاهی به قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و روند اقامت دائم از طریق آن بیندازیم.

 

فرآیند سه مرحله‌ای دریافت گرین کارت از طریق ازدواج:

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا باید درخواست ویزای مهاجرتی را که برای همسرتان ارسال می‌کنید تأیید کند.

سازمان ویزای وزارت امور خارجه باید نشان دهد که ویزای مهاجرت همسر خارجی بر اساس تاریخی که درخواست ویزای مهاجرتی را ثبت کرده‌اید، در دسترس همسرتان است.

اگر زمانی که درخواست ویزای شما تایید شد، همسر شما در خارج از ایالات متحده باشد وقتی که شماره ویزای مهاجرتی (در صورت نیاز) در دسترس قرار گرفت، براساس قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به همسر شما اطلاع داده می‌شود که برای تکمیل مراحل ویزای مهاجرتی به کنسولگری محلی ایالات متحده مراجعه کند.

اگر همسر شما در زمان تایید درخواست ویزای شما و زمانی که شماره ویزای مهاجرتی (در صورت لزوم) در دسترس قرار گرفت، از نظر قانونی در داخل ایالات متحده باشد، باید برای تغییر وضعیت ویزای فعلی خود به اقامت دائم قانونی درخواست دهد.

 

اطلاعات مورد نیاز براساس قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج برای همسر شهروند ایالات متحده:

اگر شما یک شهروند ایالات متحده هستید، همسر شما یکی از بستگان بلافصل در نظر گرفته می‌شود و در صورت تایید درخواست شما بلافاصله واجد شرایط دریافت ویزای مهاجرت خواهد شد.

به طور کلی، اگر همسر شما در زمان ارائه دادخواست برای ویزای ازدواج (از طریق پذیرش قانونی یا آزادی مشروط) در ایالات متحده باشد، همسر شما باید درخواستی برای ثبت اقامت دائم یا تغییر وضعیت ارائه دهد.

اگر او در خارج از ایالات متحده است، همسر شما باید برای درخواست ویزای مهاجرت به نزدیکترین کنسولگری ایالات متحده مراجعه کند.

 

اطلاعات مورد نیاز برای ساکنان دائمی که با همسر خارجی ازدواج می‌کنند:

ازدواج با شخص مقیم دائم: اگر شما مقیم دائم و قانونی آمریکا هستید و درخواست شما برای همسرتان مورد تایید قرار گرفته است، وقتی شماره ویزا در اختیار شما قرار بگیرد، توسط وزارت امور خارجه به همسرتان اطلاع داده خواهد شد.

اگر همسر شما در زمان اطلاع رسانی خارج از ایالات متحده است، باید برای تکمیل مراحل ویزا به کنسولگری محلی ایالات متحده مراجعه کند.

اگر همسر شما از طریق پذیرش قانونی یا آزادی مشروط در داخل ایالات متحده است و در زمان اطلاع رسانی وضعیت ویزای خود را حفظ کرده باشد، باید پس از مطلع شدن از شماره ویزا، برای تنظیم وضعیت ویزای خود اقدام کند.

اگر شماره ویزای صادر شده توسط وزارت امور خارجه را ندارید، باید منتظر بمانید تا یک شماره اختصاص داده شود. همسر شما ممکن است نیاز به ترک ایالات متحده داشته باشد تا از حضور غیرقانونی در این کشور جلوگیری شود.

مهمترین قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 

اقامت مشروط چیست؟

قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج پیرامون اقامت مشروط چیست؟ اگر کمتر از دو سال از زمان ازدواج شما گذشته باشد و به همسرتان اقامت دائم داده شده باشد، در این صورت همسر شما به شکل مشروط وضعیت اقامت دائم را دریافت خواهد کرد.

شما و همسرتان باید همراه هم با در دست داشتن گرین کارت برای حذف شرایط اقامت دائم اقدام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که معمولاً باید ظرف 90 روز قبل از گذشت 2 سال از اعطای اقامت دائم قانونی مشروط برای حذف وضعیت مشروط درخواست دهید.

اگر در این مدت پرونده را ثبت نکنید، همسر شما بعد از گذشت 2 سال، بدون اقامت در نظر گرفته خواهد شد و باید از ایالات متحده آمریکا خارج شود.

 

آیا همسر خارجی می‌تواند زمانی که درخواست ویزا در حال بررسی است برای زندگی به ایالات متحده بیاید؟

اگر شما یک شهروند ایالات متحده آمریکا هستید، هنگامی که برای گرین کارت همسر خارجی خود درخواست دادید، او براساس قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج واجد شرایط درخواست ویزای غیرمهاجرتی است.

این ویزا به او این حق را می‌دهد که تا زمانی که درخواست ویزای ازدواج و گرین کارت در حال بررسی است، برای زندگی و کار به ایالات متحده بیاید.

 

آیا ازدواج با شهروند غیر آمریکایی قانونی است؟

قوانين مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج قانونی چیست؟ شما می‌توانید با هر کسی که دوست دارید ازدواج کنید، مگر اینکه این اتفاق قوانین محلی را نقض کند.

به عنوان نمونه، برخی از ایالت‌های آمریکا، ازدواج بین اعضای نزدیک خانواده یا افراد زیر یک سن خاص را به رسمیت نمی‌شناسند. وضعیت مهاجرت فرد (قانونی یا غیر قانونی) هیچ تاثیری بر قانونی بودن ازدواج او ندارد.

 

آیا می‌توان با شریک همجنس گرا یا همجنس ازدواج کرد؟

قوانين مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با همجنس چیست؟ از سال 2013، ازدواج همجنس‌گرایان مانند هر ازدواج دیگری در قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به رسمیت شناخته شده است.

اما همچنان باید مطمئن شوید که ازدواج همجنس گرایان طبق قوانین محلی هر کشوری که عروسی شما برگزار می‌شود، به طور قانونی به رسمیت شناخته شده است.

این موضوع در داخل ایالات متحده مشکلی نخواهد داشت، زیرا دادگاه عالی ایالات در آمریکا  حکم داده است که براساس قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج هیچ ایالتی نمی‌تواند ازدواج همجنس گرایان را ممنوع کند.

براساس قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج شخص مهاجر برای اقامت دائم ایالات متحده (گرین کارت) باید گواهی ازدواج خود را که توسط دولت صادر شده است ارائه دهد.

 

آیا همسر مهاجر به طور خودکار شهروند ایالات متحده خواهد شد؟

قوانين مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج در این زمینه چیست؟ مهاجری که با یک شهروند ایالات متحده ازدواج می‌کند باید برای گرین کارت (اقامت دائم ایالات متحده) درخواست دهد.

این یک فرآیند طولانی است که شامل فرم‌ها و اسناد بسیاری می‌باشد. اگر هر مهاجری غیرقابل پذیرش تشخیص داده شود ، ممکن است به دلیل یک مشکل پزشکی، سابقه جنایی، تخلفات مهاجرتی گذشته، یا اعتقاد مقامات مهاجرت ایالات متحده مبنی بر اینکه ازدواج صوری است و فقط برای مهاجرت انجام شده است، درخواست اقامت او رد می‌شود و از ورود فرد مهاجر به آمریکا جلوگیری خواهد شد.

پس از موفقیت‌آمیز بودن اخذ گرین کارت، همسر مهاجر براساس قوانين مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج می‌تواند پس از سه سال اقامت دائم و زندگی در آمریکا، برای شهروندی ایالات متحده درخواست دهد.

قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج در این موضوع فرض را بر این می‌گذارد که شما هنوز متاهل هستید و حین درخواست مهاجر با هم زندگی می‌کنید. در غیر این صورت دوره انتظار به پنج سال تغییر خواهد کرد.

 

براساس قوانين مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج اگر هنوز ازدواج رسمی انجام نشده باشد، چگونه فرد مهاجر می‌تواند ویزا بگیرد تا برای عروسی به ایالات متحده بیاید؟

به یک شهروند غیر آمریکایی که نامزد ازدواج با یک شهروند آمریکایی است، از طریق ویزای نامزدی اجازه ورود به ایالات متحده برای ازدواج داده می‌شود.

برای اینکه نامزد شما بتواند ویزای نامزدی دریافت کند، باید یک دادخواست همراه   با فرم تکمیل شده به خدمات شهروندی و مهاجرت ارسال کنید.

در صورت تایید این درخواست، مدارک مربوطه برای بررسی به کنسولگری ایالات متحده در کشور محل تولد فرد مهاجر ارسال می‌شود. سپس قرار مصاحبه با متقاضی در کنسولگری انجام خواهد شد.

اگر در مصاحبه همه چیز خوب پیش برود، با توجه به قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج ویزای نامزدی صادر خواهد شد. پس از صدور ویزای نامزد، مهاجر 6 ماه فرصت دارد تا از آن برای ورود به ایالات متحده استفاده کند و سپس 90 روز بعد از ورود به آمریکا برای ازدواج فرصت دارد.

اگر فرد مهاجر مایل است برای دریافت گرین کارت مبتنی بر ازدواج اقدام کند، بهتر است زودتر ازدواج کنید. به این دلیل که برای تنظیم درخواست گرین کارت، به یک گواهی رسمی دولتی که ازدواج را اثبات کند، نیاز خواهید داشت.

 قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 

آیا مقرراتی برای مهاجرت از طریق ازدواج در مورد سطح مالی و درآمد وجود دارد؟

قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج در سال 1996 الزامات مالی را برای شهروندان آمریکایی که با شهروندان غیر آمریکایی ازدواج می‌کنند و برای گرین کارت درخواست می‌دهند، مشخص کرده است.

شهروند ایالات متحده باید فرم حمایت مالی را پر کند. فرم حمایت مالی توانایی حمایت از مهاجر را در سطحی بالاتر از دستورالعمل‌های فقر ایالات متحده اثبات می‌کند.

در واقع، شهروند آمریکا باید به دولت ایالات متحده قول دهد که از همسر غیرآمریکایی خود تقریباً ده سال حمایت کند. این تعهد حتی پس از طلاق نیز ادامه دارد.

اگر شهروند ایالات متحده درآمد و دارایی کافی برای حمایت از همسر مهاجر خود در سطح مورد نیاز را ندارد، با توجه به قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج ممکن است لازم باشد یکی از اعضای خانواده یا شخص دیگری را در ایالات متحده پیدا کند تا فرم حمایت را امضا کند.

دارایی‌های خود مهاجر نیز قابل قبول است. اما پیشنهاد شغلی در ایالات متحده به فرد مهاجر در این زمینه کمکی نخواهد کرد.

 

اگر همسر خارجی قبل از گرفتن گرین کارت از کشور خارج شده باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟

با توجه به قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج روند کمک به همسر برای مهاجرت به ایالات متحده برای شهروندان بسیار آسان تر از دارندگان گرین کارت است.

این تا حدی به این دلیل است که ویزا فوراً در اختیار همسر یک شهروند (که از نظر قانون مهاجرت یکی از اقوام نزدیک است) قرار خواهد گرفت.

ترکیب وضعیت شما به عنوان یک شهروند ایالات متحده و این واقعیت که همسر شما با ویزا وارد ایالات متحده شده است، به همسر شما یک حق مهم می‌دهد: تنظیم وضعیت ویزا در ایالات متحده، (یعنی برای ثبت درخواست گرین کارت در دفتر خدمات شهروندی و مهاجرت، شرکت در مصاحبه مورد نیاز در یک دفتر محلی). همه اینها بدون توجه به مدت زمان انقضای ویزا و بدون خروج از ایالات متحده در کنسولگری ایالات متحده قابل انجام است.

در واقع، شما باید به هر قیمتی از خروج همسرتان از ایالات متحده تا دریافت گرین کارت خودداری کنید.

 مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج - گرین کارت همسر خارجی

 

در مقایسه با وضعیتی که همسران ساکنان دائمی قانونی با آن مواجه هستند. آنها می‌توانند به محض ازدواج، با پر کردن فرم مربوطه ، فرآیند مهاجرت را آغاز کنند، اما این کار تنها همسر خارجی را در لیست انتظار قرار می‌دهد.

ممکن است سال‌ها بگذرد (البته نه همیشه)، که در طی آن همسر خارجی “حضور غیرقانونی” در ایالات متحده پیدا می‌کند و می‌تواند در هر زمانی دستگیر و اخراج شود.

زمانی که انتظار (در صورت وجود) به پایان رسید و زمان درخواست گرین کارت فرا برسد، همسر مهاجر نمی‌تواند وضعیت ویزای خود را تنظیم کند، اما برای شرکت در مصاحبه باید ایالات متحده را ترک کند و در کنسولگری ایالات متحده برای مصاحبه حاضر شود.

در آنجا، به عنوان مجازات برای زمانی بیش از شش ماه که همسر خارجی به طور غیرقانونی در ایالات متحده سپری کرده است، ممکن است برای سه یا ده سال از بازگشت منع شود.

 

شخص آمریکایی چه فرم‌هایی را برای درخواست گرین کارت همسر خارجی خود باید تکمیل کند؟

فرم‌هایی که باید براساس قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج پر شود، کدام فرم‌ها هستند؟ این یک سوال پیچیده است که پاسخ به آن به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند اینکه آیا شما ازدواج رسمی کرده‌اید، آیا مهاجر در ایالات متحده زندگی می‌کند یا خارج از کشور، اگر مهاجر در ایالات متحده زندگی می کند آیا با ویزای قانونی در این کشور حضور دارد.

به طور کلی براساس قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج برای درخواست گرین کارت باید روی پر کردن چندین فرم حساب کنید، با درخواست روادید باید  برای همسر خارجی فرم‌های مربوطه (که باید توسط شهروند ایالات متحده انجام شود) تکمیل و ثبت شود.

باید گفت که امروزه ازدواج محدود به مرز کشورها نمی‌شود و افراد کشورهای مختلف به یکدیگر علاقه‌مند شده و ازدواج می‌کنند.

این گونه ازدواج‌ها نیازمند مهاجرت است. به طور کلی قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج مانند سایر کشورها است. این قوانین به گونه‌ای است که انجام ازدواج‌های براساس علاقه را آسان می‌کند.

علاوه بر آن دریافت گرین کارت از طریق ازدواج در مقایسه با سایر روش‌ها به زمان کوتاه‌تری نیاز دارد و ساده‌تر می‌باشد.

ما در این مقاله انواع قوانین و مزیت های تابعیت این کشور را بیان کردیم تا شما با این کشور و این نوع مهاجرت بیشتر آشنا شوید.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج، بهترین، ارزانترین و سریعترین راه کسب اقامت یا تابعیت کشورها است

مچ مری اولین، بزرگترین و تنها سایت جستجوی پارتنر برای ازدواج و مهاجرت است. تاکنون افراد زیادی از طریق Match Marry موفق به یافتن پارتنر مورد علاقه خود و مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا شده اند.

اگر شما تمایل به مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج دارید، کافی است در Match Marry عضو شوید و پارتنر مورد علاقه خود را پبدا کنید و به آسانی و سریع به کشوری که دوست دارید در آن زندگی کنید مهاجرت کنید. همچنین بسیار ممکن است یک نفر شما را به عنوان پارتنر خود انتخاب کند…

امیدواریم اطلاعات سودمند و مفیدی را در این مقاله در اختیار شما قرار دادیم. از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید سپاسگذاریم.

مقالات مرتبط:

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

 

Content Expert

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.